Jak wybrać stolik do lokalu gastronomicznego

Jak wybrać stolik do lokalu gastronomicznego

Stoły są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia lokalu gastronomicznego. W zależności od charakteru obiektu, stoliki powinny mieć większy lub mniejszy rozmiar, a także pasujące do reszty wykończenie. Jeśli po raz pierwszy urządzasz restaurację, bistro lub pub, powinieneś zwrócić uwagę na następujące aspekty stolików.

 

Stabilność

 

Na pewno pamiętasz swoje zirytowanie, kiedy w restauracji usiadłeś przy niestabilnym stoliku. Zbyt krótka noga lub krzywe podłoga sprawiała, że przy najmniejszym ruchu stolik niebezpiecznie się przechylał, grożąc rozlaniem kawy, soku lub zupy. Ratunkiem jest podłożenie kawałka papieru pod nogę lub zmiana miejsca. Kupując swoje stoliki, zawsze wybieraj takie, które mają solidnie przymocowane do blatu nogi, a ciężar całego mebla zapewnia wystarczającą stabilność po obciążeniu naczyniami i posiłkami. Takie stoliki ma w swojej ofercie firma D2, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji stołów nie tylko dla gastronomii.

 

Łatwość utrzymania czystości

 

W gastronomii czystość ma decydujące znaczenie. Wszystkie meble, w tym również stoły muszą mieć blaty wykonane z materiałów łatwych w czyszczeniu. Idealnie gładkie powierzchnie i brak odstających elementów dekoracyjnych, pod którymi mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Stoły D2 produkowane są z materiałów przeznaczonych do użytku w gastronomii i bezpiecznych w kontakcie z żywnością. Nietoksyczne wykończenia z tworzyw sztucznych są odporne na działanie środków dezynfekujących, zapewniając obsłudze szybkie i bezproblemowe usuwanie zanieczyszczeń i resztek jedzenia oraz rozlanych napojów.

 

Możliwość kompletowania

 

Nie zawsze jest to konieczne, ale warto się upewnić czy jest możliwość skompletowania stołów i krzeseł, tak aby tworzyły spójną całość. Kupując meble z różnych serii, będziesz musiał włożyć więcej trudu w to, aby pasowały do siebie wyglądem, kolorem oraz wysokością, zapewniając wygodne siedzenie przy stole. Ponownie firma D2 oferuje duży wybór mebli gastronomicznych, występujących w kompletach oraz pojedynczo.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *